За нас

Производител на полнач за батерии и прекинувачки напојување со ISO 9001 сертификат

компанија img

Xinsu Global е основан во 2007 година, производител на полначи и извори на енергија кој посветува поголемо внимание на безбедноста на полнењето и напојувањето!прераснавме во познат бренд во Кина, 5000 кв.м 5S стандардна работилница, 210 вработени, Годишна продажба од повеќе од 5 милиони единици.

предна маса 2

КсинсуГлобал нуди производи со висок квалитет и добра услуга за клиентите преку инженерите со богати искуства, професионалниот тим за продажба и по продажбата и разни безбедносни сертификати за глобалните пазари.

Опсегот на полначи и прекинувачки напојувања опфаќа од 0,3W до 1200W, ги добија сертификатите CB, UL, cUL, ETL, FCC, PSE, CE, GS, UKCA, SAA, KC, CCC, PSB итн., IEC62368, IEC615058, IEC6 , IEC60335-2-29, IEC60601, IEC61010 главните стандарди за сертификација за батерии, ИТ производи, AV производи, медицински производи, мали домашни апарати и инструменти за тестирање.

2021-ISO9001

Xinsu Global Vision:

Дозволете им на сите клиенти да ги користат безбедните и стабилни квалитетни полначи и прекинувачки напојувања.

Глобална основна вредност на Xinsu:

Искрени и прагматични, студиозни и иновативни, посветени и професионални, изградете ја вашата доверба преку нашите висококвалитетни производи и услуги за да бидете Double-Win.

Глобална политика на Ксинсу:

■ Политика за квалитет H, L, T.

■ H – Висококвалитетни компоненти од познати брендови.

■ L- Долга гаранција.

■ Т- Навремен одговор на клиентите, навремена понуда, навремена испорака.